Účinkující na Starobohnickém posvícení 2009

Jarda Čížek
www.jardacizek.cz
Narodil se r. 1978 v Opočně. Na kytaru hraje od svých 15 let. V současnosti vystupuje kromě své tvorby také s písněmi Karla Kryla a pustil se i do zhudebňování básní, např. básně Vítězslava Hálka. V roce  2004 se seznámil v Dobrušce na koncertě s písničkářem Pepou Nosem a od té doby s ním čas od času vystupuje na jeho koncertech jako host. Také  vystupoval v duu s písničkářem Jarkem Hampejsem z Hlinska nebo se zpívající malířkou - písničkářkou Janou Betty Terleckou z Jičína. Se se svojí kytardou vyskytuje na různých festivalech a kulturních akcích, vernisážích atd …
 
Marcipán
www.marcipan.cz
 
Retro blues
www.retroblues.net
Za tímto názvem se skrývá Petr "Džetro" Ritzka, hráč na akustickou kytaru, resophonickou kytaru, zpěvák, skladatel a textař v jedné osobě. Petr "Džetro" Ritzka prošel rockovými, country a bluesovými kapelami až na podzim 2005 dal dohromady kapelu jednoho muže. Pochází z Hlučína (malé město na severu Moravy). Vlastní skladby zpívá v rodném jazyce a píše české texty na tradicionály.
Repertoár tvoří akustické blues. Rád spolupracuje i s jinými muzikanty, takže složení Retro blues se může měnit. V současné době je druhým členem Luboš "Bužma"  Khýr, hrající na foukací harmoniku, akustickou kytaru a resophonickou kytaru, který do Retro blues přinesl vlastní skladby ve folkovém duchu.
Základem však zůstává blues. Koncertní provedení Retro blues vytváří spontánní atmosféru na pódiu i v publiku.
 
Divadlo Neklid
www.divadlo.cz/neklid
Profesionální občanské sdružení, jehož náplní činnosti jsou realizace divadelních inscenací a organizování kulturních a vzdělávacích aktivit. Název občanského sdružení je Divadelní studio Neklid, o.s. Sdružení provozuje Hereckou školu Neklid. Domácí scénou je vršovické Divadlo MANA (v rekonstrukci). Po dobu rekonstrukce divadlo pohostinsky účinkuje ve strašnickém Divadle Miriam a v Malém Vinohradském divadle.
 
Lensha
www.lensha.estranky.cz
Lensha (20) je z Říčan u Prahy a odmala se věnuje hudbě. Na kytaru hraje od 5 let a od 12 zpívala ve sboru a  vystupovala na každoročních říčanských koncertech pod vedením p. Jiřího Bardy. V té době získávala také cenné herecké zkušenosti :-)  v dramatickém kroužku, kde např. ztvárnila v jedné pohádkové hře samotnou Smrt :-).  V 15 letech se účastnila soutěže Rozjezdy pro hvězdy, kde se umístila jako třetí a pak zpívala v kapele TimeWarp Beatles Revivals a chvíli také v progressive-rockovém projektu Friday´s gang. Lensha zpívá také v nově vzniklém sboru, který byl nápadem na letním hudebním soustředění v Krkonoších a mimojiné nazpívala cover verzi soudtracku Everything burns nebo One od U2 (poslechnout) s Jakubem Hubnerem. Složili spolu také duet Tma, který nazpívali ve studiu zatím jako demo verzi a která by se měla dočkat také masteringu pro rádiový poslech. Hostovala také v hiphop projektu U-nited Visions - featurig mimojiné vyjde na květnové desce (2009).
 
Magické flétny – dětský hudební soubor  
magickefletny.blog.cz
 
Folklorní soubor Lučinka
www.fslucinka.wz.cz
Folklorní soubor Lučinka, člen Folklorního sdružení České republiky, vznikl v roce 1987 v městské části Praha 13. Zřizovatelem souboru je KD Mlejn. Soubor zpracovává folklorní materiál středních a jihozápadních Čech. Malé děti vystupují ve středočeských krojích, starší děvčata v krojích mladoboleslavských. Veškeré návrhy a zhotovení krojů i krojových doplňků proběhlo pod dohledem Dr. Jiřiny Langhammerové, ředitelky Národopisného oddělení Národního muzea v Praze.
                Choreografie Lučinky se skládá z jednotlivých pásem s různou tématikou (Ševci, Kominické tance, Jarmark, Masopust, Vynášení Mařeny, Jak se chodí do Betléma aj.) a tanců (Mazura a mazurka, Šikmá polka, Rejdovák a rejdovačka, Vrták, ...).
                Lučinka již 21. rokem sklízí bouřlivý potlesk na domácích i mezinárodních festivalech - Strážnice, Jízda Králů Vlčnov, Tuchlovická pouť, Kunovické léto, Praha Srdce Národů, Pražský jarmark ... Litva, Slovinsko, Polsko, Maďarsko, Slovensko, Rakousko, Řecko, Chorvatsko ... Soubor vystupuje nejenom pro úspěšné a zdravé, ale i různě handicapované děti a dospělé. Lučinka vystoupila na charitativních akcích, jako např. "Děti dětem" na Žofíně, pořádá výchovné koncerty pro žáky škol, vánoční koncerty, tradiční dětský folklorní ples a zahradní slavnost. Často vystupuje v programech středočeského skanzenu v Kouřimi a také na obřadech vítání občánků. Zástupci souboru se již několikrát zúčastnili celostátní přehlídky zpěváčků ve Velkých Losinách.
 
Pavel Houfek band
www.pavelhoufek.cz
kapela, která má osobitý styl a zvuk.  Oficiálně se hlásí k hudebnímu stylu jazz-folk-acoustic-fusion, ze kterého vyplývá fúze pro jazz málo jazzová a pro folk málo folková. Získali si za velmi krátkou dobu trvání mnoho posluchačů a i trochu toho respektu v malém českém hudebním nekomerčním světě. Vznikli v roce 2007 a hrají dodnes :-)
 
Acant
www.bandzone.cz/acant
ACANT je pěvecký sbor studentů Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze zaměřený zejména na duchovní hudbu všech období a stylů (s akcentem na afroamerické spirituály a africké duchovní písně). Kromě černošských spirituálů a afrických duchovních písní obsahuje jeho repertoár i gregoriánský chorál, renesanční a barokní duchovní písně, soudobé skladby, ale i řadu skladeb z oblasti populární a jazzové hudby (G. Gershwin, J. Ježek, B. Carlton, Sting, aj.). Vystoupení sboru ACANT bývají též doplněna hrou na perkusní nástroje a originální choreografií. Sbor byl založen v říjnu 2006.
 
Komorní smíšený sbor VOKS  Praha
www.voks.sbor.cz
Smíšený pěvecký sbor VOKS - Praha (Volné komorní sdružení) vznikl v roce 2001. Jeho členy jsou zpěváci různého věku a profesí. Repertoár sboru není blíže zaměřen. Sbor interpretuje hudbu všech období, i když spíše inklinuje k hudbě romantické a mladší. Neomezuje se na tvorbu čistě a capella, spolupracuje s četnými instrumentalisty a orchestry. Na repertoáru najdeme vedle děl autorů tzv. vážné hudby i kvalitní úpravy lidových písní všech národů. VOKS za dobu své činnosti vystupoval na samostatných koncertech s různým repertoárovým zaměřením v Čechách i v zahraničí, na profesionálních hudebních festivalech a benefičních akcích, zpíval pro Český rozhlas a Českou televizi. V červnu 2004 se sbor stal finalistou mezinárodní soutěže Svátky písní v Olomouci. V roce 2005 se zúčastnil mezinárodní soutěže Pražské dny sborového zpěvu a získal druhé místo v kategorii smíšené sbory vyspělé a zvláštní cenu poroty za interpretaci lidové písně. Pro Český rozhlas 3 – Vltava natočil Viernovu Mši cis moll a Horákovo Requiem. V roce 2006 sbor vydal své první CD s evropskými a jihoamerickými koledami. Od počátku jeho činnosti je jeho sbormistryní Martina Spiritová - Kvěchová. Mezi větší díla, která VOKS nastudoval, patří Faurého Requiem, Vierneho Mše cis moll, Mass for four voices W. Byrda, Mendelssohnův Eliáš, Horákovo Requiem, Poulencovy Vánoční moteta, Pärtovo Magnificat a další.